Main_banner_unreal_engine-min.format-webp
service page decor

Гра перша

#

Дизайн гри: види та основні принципи addons

Успіх і популярність ігрового проекту багато в чому залежить від дизайну гри . Саме він занурює гравця в ігровий процес, задає динаміку проходження рівнів і пропонує захоплюючі механіки, які спонукають користувача натискати «Грати» знову і знову.

Дизайн ігор є однією з найважливіших частин індустрії розробки ігор. Його завдання — розробити ігровий світ до дрібниць, з усіма процесами та нюансами. Для цього гей-дизайнери проектують і розробляють геймплей, сюжет, завдання, головних і другорядних персонажів. У них прописані правила і призначення основних і додаткових завдань, які повинен виконати гравець під час проходження наступного рівня.

Принцип ігрового дизайну

Створюючи гру, геймдизайнер повинен враховувати кілька важливих принципів:

#
  • addons

    Інтуїтивно зрозумілий, простий інтерфейс

    Чим простіше геймеру взаємодіяти з віртуальним всесвітом, тим кращим буде його ігровий досвід.

  • 3d models

    Чіткий фокус

    У грі може бути багато розгалужених місій і додаткових квестів, але основна сюжетна лінія і механіка повинні бути простежені максимально чітко. Для цього створюються спеціальні орієнтири, підказки та інші елементи, які направляють гравця в потрібному напрямку.

  • lamp

    Логіка

    Кожна подія має логічно перетікати в наступну відповідно до очікувань гравця. Це робить гру правдоподібною і не викликає внутрішнього опору у геймера. Наприклад: вороги відступають, коли герой займає вигідну позицію, або світлові сигнали мерехтять перед вибухом.

  • game

    Правильний хід подій

    Реакції героїв мають бути природними й очікуваними. Наприклад, буде не зовсім правильно, якщо після того, як головний герой врятує місто від дракона, його посадять за грати.

  • pers

    Фізика

    Щоб гра виглядала правдоподібно, персонажі та інші об’єкти повинні бути розроблені з урахуванням реалістичної гравітації, ваги, гнучкості тощо. Це дозволяє гравцеві відчувати реальність того, що відбувається на екрані і правильно розраховувати свої дії.

  • rocket

    Звуки і музика

    Вони мають відтворювати різні ігрові ефекти та повідомляти гравцеві, чого очікувати в наступні кілька секунд.

pablo-dominguez-space_1.format-webp_yLg7rUE

Інструменти для ігрового дизайну

При створенні ігрового дизайну фахівці використовують спеціалізовані інструменти розробника, серед яких:

  • Ігрові движки, такі як Unity, Unreal Engine, MonoGame або інші.
  • 3D-графічні редактори, такі як Blender. Інструменти проектування - Figma, Mockups.
  • Інструменти для редагування відео — Adobe Premiere, After Effects.
  • Програми для створення анімацій, наприклад Cascadeur.
  • Цифрова система контролю версій продукту. Git використовується найчастіше.
  • Програми для створення текстур — Substance painter.
  • Інструменти для розробки звукових ефектів, наприклад Houdini FX.
text_image21
# #
Кожен, хто намагався продати свою гру видавцю, знає, що якщо ви не можете описати свою гру двома реченнями, у вас немає гри
Screenshot 2024-03-07 at 21-47-52 Геймдизайн види та основні принципи
Screenshot 2024-03-07 at 21-47-41 Геймдизайн види та основні принципи
Screenshot 2024-03-07 at 21-47-32 Геймдизайн види та основні принципи
Screenshot 2024-03-07 at 21-47-19 Геймдизайн види та основні принципи

Види ігрового дизайну

text_image9 # #

Проектування системи

Розробники систематичних ігор — це більше технічні фахівці, які працюють з математичними розрахунками та числовими значеннями. Їх головне завдання - організувати правильну взаємодію ігрових систем між собою і з самим гравцем, щоб ігровий процес був логічно правильним і відповідав ідеї гри.

Наприклад, вони розраховують довжину та висоту стрибків, швидкість пересування, систему крафта, стелс-режим, приціл персонажа та інші внутрішньоігрові механізми.

text_image10 # #

Дизайн балансу

Балансери аналізують поведінку геймерів і балансують ігровий процес і всі механіки. Вони створюють умови, при яких у грі буде не найсильніший клас або обладнання, що може негативно позначитися на ігровому досвіді інших геймерів (в багатокористувацьких проектах) або зробити проходження гри занадто легким або важким.

В їх завдання також входить розрахунок показників ворожих і дружніх NPC — їх здоров'я, броні, сили атаки і т.д.

text_image19 # #

Дизайн контенту

Такі фахівці створюють контент, який заповнює ігровий простір: декорації, діалоги, предмети, елементи для крафта та інші елементи. У сукупності це робить віртуальний всесвіт більш цікавим і захоплюючим, а ігровий процес більш змістовним.

text_image18 # #

Наративний дизайн

Дизайнерів оповідань часто порівнюють зі сценаристами, але сфера їхньої відповідальності дуже різна. Вони не займаються написанням внутрішньоігрової історії, а будують user flow — те, як геймер сприймає інформацію в загальному потоці.

text_image11 # #

Звукове оформлення

Звуковий дизайн передбачає створення звуків для гри. Для цього залучаються композитори та спеціалісти, які підбирають ефекти з урахуванням героїв та певних подій.

text_image20 # #

Дизайн рівня

Ігровий дизайнер працює над середовищем, в якому відбуваються події. Він розробляє карту пересування героя, ландшафт, локації, де знаходяться різні об'єкти і т. д. Також він працює на рівнях - відповідає за їх складність, розташування інших ігрових персонажів (ворогів, помічників і т.д.). ), послідовність розгортання сюжету.

text_image17 # #

Моушн-дизайн

Розробкою внутрішньоігрового інтерфейсу займаються моушн-дизайнери. Їхнє завдання — створити максимально зрозуміле ігрове середовище, з яким геймерам буде комфортно взаємодіяти — меню екіпірування та підвищення навичок, шкали енергії та здоров’я тощо.

slider11
slider10
slider12
slider9
BG_3

Де замовити дизайн гри

Комерційний успіх гри залежить не тільки від якості програмного коду, а й від того, наскільки цікавим, захоплюючим і збалансованим є її геймплей. І саме над цим працює команда геймдизайнерів.

addons

Компанія URANUS знаходиться в авангарді розробки сучасних ігор і має досвід створення неймовірних ігрових всесвітів для проектів різних жанрів — від маленьких платформерів до багатокористувацьких шутерів і складних RPG. Дозвольте нам втілити ваші ідеї в реальність і створити гру, яка сподобається геймерам у всьому світі.

#
#